Home » Futboll

Zinedine Zidane: Objektivi im, trajner i Realit

Zinedine Zidane ka pranuar se dëshiron të bëhet trajner i Real Madridit.Ish ylli i Los Blancos është duke u përmendur si një prej kandidatëve për pasardhës të Carlo Ancelottit në Santiago Bernabeu. Dhe, ai ka pranuar se synon të drejtojë gjigantin madrilen. “Sigurisht, nëse do të më ofrohej mundësia, do ta pranoja”, deklaroi Zidane, gjatë një interviste për “Canal +”. “Megjithatë,... 

Duka: Lajmi për “vdekjen e babait të Mavrajt” me konstatoi’ një shok i tij gjerman

Armand Duka ka sqaruar se si e bëri gabimin kur dha lajmin mbi vdekjen e babait të Mërgim Mavrajt. Gjithë populli shqiptar bashkë ndjeu me mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, pas ndeshjes kundër Armenisë. Kjo pasi kreu i futbollit shqiptar, Armand Duka, duke folur për SuperSport dha lajmin mbi vdekjen e babait të lojtarit. Megjithatë, ky lajm u demantua më vonë nga vetë... 

Jep dorëheqjen trajneri i Armenisë

Pas fitores 2-1 ndaj Armenisë, ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen trajneri i palës kundërshtare. Portali Albeu bën me dije se Federata ka pranuar dorëheqjen e trajnerit armen, ndërsa ai ka bërë me dije se ka mbetur i zhgënjyer nga rezultati i kombëtares armene. “Erdha tek Kombëtarja me qëllim Euro 2016”, ka thënë me tej ai, duke justifikuar vendimin e marrë. Përmbysja... 

Xavi Hernandez: Mos genjeni

Xavi Hernandez, mesfushori i Barcelonës, ka mohuar raportimet e mediave se ka nënshkruar kontratë me klubit nga Katari, Al Sadd. Ditë më parë, Xavi vizitoni Katarin, derisa presidenti i skuadrës, Al Sadd, Mohammad Al Ali ka pretenduar se ka siguruar shërbimet e spanjollit. Por,të me tu rikthyer në Spanjë Xavi ka thënë se në Katar ishte vetë për pushime. “ “Ishte vetëm një... 

Neymar duhet ta fitojë Kupën e Botës

Trajneri i Brazilit, Dunga ka thënë se Neymar duhet që ta fitojë patjetër Kupën e Botës, pasi do të gjykohet në arritjet që ka bërë në këtë garë. Dunga ka thënë se numri i vetëm që do të ketë vlerë të madhe në karrierën e madhe do të jenë triumfet e bëra me Brazilin në Kupën e Botës. “Ne shpresojmë që Neymar të bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e Brazilit... 

Fabio Coentrao kap për veshi Ljajicin

Fabio Coentrao ishte njëri nga futbollistët më të mirë në ndeshjen ndërmjet Portugalisë dhe Serbisë.Mbrojtësi i Real Madridit asistoi në golin e parë dhe e shënoi të dytin për përfaqësuesen e tij. Veç kësaj, ai ishte i përfshirë në një zënkë me mesfushorin e Romës, Adem Ljajic. Gjatë këtij momenti, Coentrao e kapi për veshi Ljajicin. Arbitri reagoi duke i ndëshkuar të... 

De Biasi: Ja pse nuk startoi me Lenjanin dhe Gashin

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Gianni de Biasi ka treguar arsyet pse nuk ka filluar lojën ndaj Armenisë me Ermir Lenjanin dhe Shkëlzen Gashin. “Pjesa e parë ishte jo e bukur sa e dyta, por dua të them se skuadra ka pasur pak vështirësi. Zgjedhjet i bëj në bazë të asaj çfarë që shoh në stërvitje. Lenjani nuk ishte titullar sepse ka katër muaj që nuk luan. Ndërsa Gashi... 

Ja deklarata e Mavrajt pas takimit ndaj Armenisë

Mbrojtësi shqiptar, Mërgim Mavraj, u shpreh i lumtur me fitoren e Shqipërisë ndaj Armenisë, në të cilën edhe vet ai realizoi gol. Mavraj foli për ndeshjen, por gjithashtu edhe hodhi poshtë të gjitha spekulimet se babai tij ka ndërruar jetë, duke thënë se ai është mirë. “Unë jam i lumtur për këtë fitore dhe shyqyr Zotit që të gjithë familjen e kam mirë, bashkë me babanë.... 

Lorik Cana: Bëmë një hap të rëndësishëm

Kapiteni i kombëtares, Lorik Cana, mendon se fitorja 2-1 ndaj Armenisë është një hap shumë i rëndësishëm përpara për skuadrën përfaqësuese në kuadër të kualifikimit në fazën finale të Euro 2016. “Bëmë një hap të rëndësishëm. Goli i hershëm i kundërshtarit na prishi planet, por ia arritëm të fitonim”, theksoi mbrojtësi për ‘Supersport’. “Kemi ende për të... 

Chris Smalling flet për të ardhmen

Mbrojtësi anglez, Chris Smalling ka thënë se ai do të qëndroj në Manchester United, përderisa klubi e dëshiron qëndrimin e tij. Kontrata aktuale e lojtarit skadon në fund të sezonit, ndërsa Djajtë e Kuq ende nuk ia kanë filluar bisedimet me lojtarin për rinovimin e kontratës. ”Kontrata ime është një çështje, të cilën nuk e kam diskutuar ende me askënd. Trajneri ka besim...