Home » Liga e Kampionëve

UEFA gjobit klubin suedez Malmo

Malmo është gjobitur nga UEFA me 73 mijë euro për gjendjen e keqe të fushës në të cilën u paraqit gjatë fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. UEFA ka gjobitur klubin suedez Malmo për gjendjen e keqe të fushës në të cilin janë zhvilluar duelet e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve. Skuadra suedeze do të paguajë 73 mijë euro për terrenin e keq. Më së tepërmi... 

PSG – Barcelona, Atletico Madrid – Real

Tetë skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve, sot do t’i mësojnë kundërshtarët e tyre, në rrugën për në gjysmë finale. Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Monako, Porto, PSG, Juventus, dhe Bayern Munchen, janë skuadrat që kanë arritur çerekfinalen. Shorti do të tërhiqet nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës. Indeksonline do t’iu mbajë të informuar në kohë reale. Ja... 

Pavel Nedved: Monaco do të rrezikojë në Torino

Drejtori i Juventusit, Pavel Nedved, beson se Monaco do të jetë skuadër shumë e rrezikshme në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Sipas shortit, Bianconerët do ta zhvillojnë ndeshjen e parë në Juventus Stadium dhe ish-mesfushori ia ka frikën pikërisht kësaj përballjeje. Kujtojmë që klubi francez e turpëroi Arsenalin para tifozëve në Emirates, ndërkohë që nuk... 

Arsene Wenger këshillon UEFA-n të ndryshojë rregulloret

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, i ka bërë një kërkesë të veçantë shtëpisë më të madhe të futbollit në Evropë, UEFA-s.Eliminimi i tyre nga Monaco në Ligën e Kampionëve, për shkak të golit si mysafir, ka bërë që Wenger të kërkojë ndryshimin e rregullores. Francezi ka thënë se duhet të hiqet nga rregullorja goli si mysafir, pasi kjo nuk është e drejtë për skuadrat... 

Ky eshte ekipi me i mire i Liges se Kampioneve

Goal.com ka perzgjedhur ekipin me te mire te Liges se KampionevePas perfundimit te ndeshjeve te kthimit te 1/8 se finales se Liges se Kampioneve, portali Goal.com ka perzgjedhur ekipin me te mire. Portier: Joe Hart (Manchester City) Mbrojtesit: Aymen Abdennour (Monaco), David Luiz (PSG), Patrice Evra (Juventus), Mesfushoret: Lionel Messi (Barcelona), Mario Suarez (Atletico Madrid), Casemiro (Porto),... 

Pep Guardiola: Është luks ta shikosh Messin duke luajtur

Pep Guardiola është rikthyer në ‘Camp Nou’, por kësaj radhe si spektator dhe jo në pozitën e trajnerit.Spanjolli i cili drejton Bayernin e Munichut, ka shikuar sfidën mes Barcelonës dhe Manchester Cityt ku u kënaq nga paraqitja e gjeniut argjentinas Lionel Messi, transmeton Telegrafi. Pas ndeshjes Pep deklaroi se është luks ta shikosh Messin duke luajtur futboll. “Barcelona luajti... 

Juventusi turpëron Dortmundin

Kampionët e Italisë, Juventusi, kanë mposhtur Dortmundin në shtëpinë e këtyre të fundit, me rezultat 3 me 0 për t’u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 5 me 1 në dy ndeshjet e 1/8-ës së finales. Carlos Tevez realizoi i pari pas asistimit të Patrice Evras. Sulmuesi më efikas i Juventusit shënoi një supergol nga distanca për t’i... 

Barçe largon Manchester Cityn, Anglia pa përfaqësim

Barcelona ka arritur të kalojë në çerekfinalen e Ligës së Kampiove falë dy golave të shënuara në ndeshjen e parë kundër Manchester Cityt dhe një goli tjetër në ndeshjen që u zhvillua sot në Barcelonë. Skuadra katalanase ishte më mirë se “Qytetarët” në të gjitha aspektet e ndeshjes, si në posedim të topit ashtu edhe në raste të krijuara. Barça shënoi gol në minutën... 

Atletico Madrid eliminon Leverkusenin

Atletico Madrid është kualifikuar për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi arriti të mposht Bayer Leverkusenin, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 3:2. Koha e rregullt e ndeshjes përfundoi 1:0, njëjtë pati përfunduar edhe në Gjermani.Golin e vetëm gjatë kohës së rregullt, e shënoi Mario Suarez në minutën e 27’. Edhe pas vazhdimeve dy herë nga 15 minuta, rezultat... 

Enrique: Harrojeni Realin, sulmoje Cityn!

Luis Enrique e ka vetëm një porosi për lojtarët e tij para ndeshjes me Manchester Cityn. Enrique ka thënë se lojtarët e tij duhet ta harrojnë Real Madridin sepse para tyre është vetëm Manchester City. “Ka vetëm një ndeshje për ne, ajo është sfida me Manchester Cityn. Kërkesa ime është që ne të zotërojmë lojën nga fillimi, të kemi dominimin, të mbajmë topin dhe të sulmojmë. Fitorja...