Home » Kampionati Spanjoll

Barcelona fiton trillerin në Camp Nou

Skuadra e Barcelonës është rikthyer dy herë nga disavantazhi për ta fituar ndeshjen triller kundër Villarrealit me rezultat 3-2.Gjërat filluan mirë për katalunasit, teksa Luis Suarez pati disa raste të mira shënimi, por që nuk përfunduan në rrjetë. Dhe, kur më shumti pritej që Barca të kalonte në epërsi për shkak të zotërimit të ndeshjes, Denis Cheryshev(30’) përfitoi nga... 

Barçe mundi 3-2 Atletikon në Madrid

Në fushë po shihet një Barcelonë tjetër.Katalanasit treguan edhe një herë forcën e tyre duke eleminuar Atletikon nga Kupa e Mbretit në Spanjë. Sukses 3-2 brenda në Madrid dhe kualifikim për në çerekfinale. Pavarësisht se vendasit kaluan të parët në epërsi që në minutën e parë me anë të Torresit, Barça nuk e humbi qetësinë. Mesi ishte më i miri në fushë, ndërsa Nejmar... 

Barçe mund të eliminohet

Barcelona e fitoi ndeshjen e parë ndaj Atletico Madridit, me rezultat 1:0, në kuadër të Copa del Ray. Por, Diego Simeone beson se kampioni i Spanjës mund ta eliminoj ekipin katalunas nga kjo garë Ndeshja e parë e Copa del Rayt (Kupës së Mbretit) mes Barcelonës dhe Atletico Madridit ka përfunduar me fitoren 1:0 të katalunasve. Por, Diego Simeone beson se kampioni i Spanjës mund ta eliminoj... 

Diego Simeone: Barcelones dhe Realit, ju kam gjetur formulën si të ndalën

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, beson se skuadra e tij, ka gjetur formulën e duhur për të ndalë Barcelonën dhe Real Madridin. Atletico eliminoi Realin nga Kupa e Mbretit, ndërsa edhe pse u mposht nga Barcelona në La Liga, argjentinasi deklaron se tani ka gjetur mënyrën për t’i ndalur këto skuadra. “Barcelona punojnë në hapësira të vogla, ndërsa Reali në hapësira të... 

Carlo Ancelotti: Nuk po mund t’ia gjejmë formulën Atleticos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, pas eliminimit të skuadrës së tij nga Kupa e Mbretit, nga rivali Atletico Madrid, ka deklaruar se skuadra e tij, nuk po mund t’ia gjejë Atleticos formulën për ta mposhtur. “Këtë vit, ne nuk po mund t’i gjejmë Atleticos formulën. Ne bëmë shumë gabime që i paguam shtrenjtë. Kemi tre javë për t’u përgatitur për Ligën e Kampionëve,... 

Atletiko eleminon Realin nga Kupa e Mbretit

Atmosfera e fillimit ishte e shkëlqyer, por eleminimi erdhi.Reali I Madridit u nxorr jashtë nga Kupa e Mbretit, prej Atletikos, pikërisht në mbrëmjen kur Kristiano Ronaldo prezantoi Topin e tij të tretë të Artë para tifozëve në stadiumin “Bernabeu”. Ishte edhe mbrëmja kur Fernando Torres shënoi për herë të parë gol në këtë stadium.Sulmuesi, i kthyer në shtëpi pas huazimit... 

Barca dhe Messi ua mbyllin gojën madrilenëve

Barcelona ka shënuar fitore bindëse ndaj Elches në kuadër të ndeshjes së parë të 1/8-ës së Copa del Rey. Barcelona u përball ditëve të fundit nga tensione të mëdha për një largim të mundshëm të Messit dhe me ndryshime të mëdha në kryesinë e klubit. Por, kjo nuk ndikoi në fushë pasi që Enrique mblodhi forcat e skuadrës dhe arriti që Barcelona të shfaqë një lojë fantastike. Minutën... 

Reali kupton arsyen pse Atletico është kampion (Video)

Kampioni i spanjoll, Atletico Madrid, e ka nënshtruar kampionin e evropian dhe botëror, Real Madrid, (2-0), në ndeshjen e parë të të tetës së finales të Kupës së Mbretit. Sa u përket formacioneve, në këtë derbi nuk u inkuadrua nga minuta e parë Cristiano Ronaldo (ai u angazhua në pjesën e dytë, 63’), ndërsa për Los Rojiblancos nga fillimi debutoi i kthyeri Fernando Torres. Gjysma... 

Busquets: Barcës i mungojnë lojtarët fizik

Sergio Busquets mendon se Barcelona është fizikisht e dobët, pas disfatës së tyre 1-0 nga Real Sociedadi gjatë të dielës. Një autogol me kokë i Jordi Alba pas harkimit në zonë nga Sergio Canales bëri që Blaugranët ta fillojnë me disfatë vitin e ri, derisa edhe një herë pësuan gol nga ndalimet. Edhe pse falë një loje që kombinonte topin në fushë (jo lojë ajrore) Barca gëzoi... 

Xavi: Ishte një rast i humbur

Xavi është ndarë i frustruar pas disfatës 1-0 nga Real Sociedad dhe dështimit të Barcelonës të marrë kryesimin e tabelës së La Ligas. Blaugranët e filluan ndeshjen me Lionel Messi dhe Neymar në stol dhe e panë veten në disavntazh pas vetëm dy minutash, me Jordi Alba që dërgoi topin në rrjetën e vet. Barca dominoi në posedim, por, edhe pas inkuadrimit të Messi dhe Neymar në fushë...