Home » Kampionati Shqiptar

Tirana-Partizani luhet të premten

Derbi midis Partizanit dhe Tiranës është shtyrë sërish. Policia kishte refuzuar garantimin e sigurisë në stadium për ditën e enjte dhe tashmë klubet kanë rënë dakord të shtyjnë ndeshjen për të premten në orën 19:00  Read More →

Elis Bakaj në dyshim për sfidën me Kukësin

Përveç mungesave të Jetmir Sefës dhe Selemani Ndikumanës, bardheblutë mund të vuajnë edhe mospraninë në fushë të Elis Bakajt. Telashe për trajnerin Gugash Magani në prag të takimit me Kukësin. Përveç mungesave të Jetmir Sefës dhe Selemani Ndikumanës, bardheblutë mund të vuajnë edhe mospraninë në fushë të Elis Bakajt, i cili u dëmtua gjatë pjesës së parë me Skënderbeun.... 

Kupa e Shqipërisë: Tirana, Skënderbeu, Kukësi dhe Laçi kualifikohen në gjysmëfinale

Kupa e Shqipërisë ka njohur katër skuadrat gjysmëfinaliste. Tirana, Skënderbeu, Kukësi dhe Laçi vazhdojnë rrugën drejt trofeut të dytë për nga rëndësia në futbollin shqiptar. Mes kryesuesëve ka zhgënjyer vetëm Partizani. Në garë për titullin kampion, por edhe Kupën e Shqipërisë.Tre kryesuesit e Superligës kanë siguruar biletat për në gjysmëfinalet e trofeut të dytë për... 

Partizani – Skënderbeu përfundon me barazim 0-0

Supersfida e javes se 21-te e kategorise superiore te futbollit Partizani- Skenderbeu eshte mbyllur ne barazim. Ne “Niko Dovana” zbriten ne fushen e lojes dy skuadra qe kerkonin fitoren per tiu afruar kreut por qe ne fund me shume sesa ta gjenin ate, u munduan te mos pesonin duke bere qe ndeshja te perfundonte me rrjeta te paprekura. Te dy kampet e kishin perqendruar lojen e tyre ne mesfushe... 

Tirana mund 1-0 Flamurtarin

Në javën e 20-të të Superligës Tirana fiton në Elbasan Arena përballë Flamurtarit. Selemani Ndikumana është autori i golit të vetëm të ndeshjes, që i dhuroi tre pikët bardhë e bluve. Me këtë fitore Tirana është ngjitur përkohësisht në vendin e parë. Ditën e sotme do të luhen dhe takimet e tjera të superligës. Në orën 14.00 Kukësi do të presë Elbasanin në “Zeqir... 

Hetohet ndeshja Flamurtari – Teuta

Prokuroria e Vlorës ka regjistruar kryesisht procedimin për ndeshjen e te shtunës Flamurtari-Teuta dhe po kryhen hetime per veprën penale te “paracaktim i ndeshjeve”. Lojtaret e Teutes toleruan ekipin vendas, duke i krijuar atij mundësitë te shënonte. Ne fundin e takimit, tifozeria vlonjate thirri ne kor “Turp, Turp”. Kohet e fundit, disa ekipe shqiptare jane përfshire ne skandalet... 

E pabesueshme: Nigeriani dëshiron të luajë për Shqipërinë

Peter Olainka është gati të marrë pasaportën shqiptare nëse trajneri Gianni De Biasi e fton në Kombëtare. Sulmuesi nigerian i Skënderbeut ka reaguar dje për herë të parë, pas “sponsorizimit” që i bëri kapiteni Bledi Shkëmbi. Ky i fundit deklaroi pas ndeshjes me Vllazninë se Olainka i duhet Kombëtares shqiptare, në një kohë që për “Panorama Sport” foli edhe vetë De Biasi. I... 

Partizani mund Tiranën në derbi

Derbi i 140 i kryeqytetit i takon Partizanit. Përballja historike Partizani-Tirana e luajtur këtë te hënë u mbyll ne shifrat 2-0 për “te kuqtë” e kryeqytetit. Ishte Nexhipi qe hapi siparin e golave me ane te nje goditje dënimi qe ne minutën e pare duke tundur rrjetën e bardhebluve. Tirana ende pa marre veten nga goli i shpejte pësoi serish ne minutën e 12 ku Mazrekaj dyfishoi shifrat... 

Duro largon vemendjen nga derbi

Megjithëse që tani ka nisur të flitet për derbin e kryeqytetit, trajneri I Partizanit, Shpëtim Duro kërkon që skuadra e tij të jetë e fokusuar vetëm te ndeshja e radhës kundër Teutës. Ndeshja e radhës për Partizanin do të jetë ajo kundër Teutës, por vëmendja e opinionit sportiv shkon më larg dhe që tani flitet për derbin e kryeqytetit kundër Tiranës. Nuk ndan të njëjtin... 

Kukësi mposhti Laçin, kryeson bashkë me Tiranën

Skuadra e Kukësit, falë një goli të shënuar në minutën e 77’ nga mesfushori Kushtrim Lushtaku, ka marrë nje fitore të rëndësishme që e mban në krye të rënditjes së bashku me Tiranën me nga 25 pikë. Ndeshja ndaj Lacit e zhvilluar në stadiumin Zeqir Ymeri të qytetit të Kukësit, është zhvilluar e fortë dhe vetëm goli i shënuar ka bërë diferencën mes tyre. Formacioni iShaqirit...