Home » Kampionati Kosovar

Llapi eliminon Prishtinën nga Kupa e Kosovës

Llapi ka shënuar fitore 2:1 ndaj Prishtinës, duke e eliminuar këtë të fundit nga Kupa e Kosovës. Ndeshja u zhvillua në një terren mjaft të vështirë, i mbuluar nga balta shkaku i motit të lig që mbretëroi këto ditë në vendin tonë. Llapi e nisi mirë takimin dhe vetëm pas dy minutave lojë kaloi në epërsi me anë të Jasharit. Por pas dhjetë minutash lojë Prishtina barazoi rezultatin... 

Rikthehet Superliga e Kosovës

Pas një pushimi të gjatë rikthehet Superliga e Kosovës me ndeshjet e javës së 17. Sfida e parë që do të sot është ajo mes Dritës dhe Trepça ’89, ndërsa spikat të shtunën sfidsa mes Drenicës dhe Hajvalisë. Kampionët aktualë të Vushtrrisë do të presë kryesuesit e tabelës aktuale, Ferronikelin. Përballje interesante pritet të jetë edhe ajo mes dy rivalëve Vëllaznimi... 

Mentor Zhdrella e harron lëndimin

Njëri ndër futbollistët më të mirë të Kosovës në vitet e fundit rival për titullin e kampionit e sheh Trepçën ’89 dhe Besën. Mentor Zhdrella ka zhvilluar vetëm nëntë ndeshje kampionale, e ka penguar lëndimi, për të cilin thotë se nuk i ka ndodhur ndonjëherë tjetër të mungoj aq gjatë. Por, tani më ai është rikthyer dhe premton më të mirën. “Po, ky ka qenë lëndimi... 

Rashkaj drejt rikthimit në Suedi

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Anel Rashkaj, mund të rikthehet për të luajtur në Suedi. Pasi i mbaroi kontrata me klubin Sandnes, ai aktualisht është pa klub. Rashkaj ka marrë disa oferta nga kampionati suedez dhe ndër më seriozja është ajo nga skuadra Gefle, transmeton Telegrafi. Sipas mediave suedeze, përpos Gelfes, për prizrenasin interesim ka shprehur edhe ish-skuadra e tij,... 
Etiketat: ,

FFK: Loret Sadiku futbollisti i vitit

Loret Sadiku është shpallur futbollisti më i mirë i vitit nga Federata e Futbollit të Kosovës (FFK). Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka zgjedhur futbollist të vitit, Loret Sadikun, i cili edhe luan për përfaqësuesen e Kosovës. Sadiku nuk ishte prezent në tubimin e FFK-së por që përmes televizionit dha këtë deklaratë: “Me vjen keq qe nuk jam aty. Kemi shkuar shumë larg... 
Etiketat: ,

Sqaron MKRS: 500 mijë euro do të investohen në stadium

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sporteve ka lëshuar një komunikatë për të sqaruar rreth parave që do të investohen në stadiumin e Prishtinës. “Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, dëshiron të sqarojë opinion se lajmi për ndarjen e shumës prej 500 mijë eurosh për FC Prishtina është i pasaktë. Bazuar në Ligjin për Buxhetin, të miratuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës,... 

Vijnë Latifi e Kastrati te Drita, pritet Ramushi

Portieri, Artan Latifi dhe mesfushori, Armend Kastrati janë dy përforcimet e para të Dritës për stinorin pranveror, derisa rrugën e tyre pritet ta ndjekë edhe Ismet Ramushi. Lojtarët do të nënshkruajnë sot, derisa skuadra ditëve të ardhshme mund ta emërojë Bekim Isufin në krye të shtabit teknik. Drita dalëngadalë po del nga kriza. Gjilanasit janë në konsolidim e sipër të kryesisë... 

“Ronaldo i Kosovës” kërkohet nga klube të mëdha, ja golat e tij (Video)

Ai njihet për golat e tij spektakolar, dhe performancat fantastike. Së fundmi u shpall më i miri i vitit në qytetin e tij. Meriton Korenica, i krahasuar shpesh herë si “Ronaldo i Kosovës”, po merr oferta pa fund nga skuadra të ndryshme. Por, cila është e ardhmja e tij? Meriton Korenica i cili ndryshe në opinion njihet si Cristiano Ronaldo i Kosovës, ka tërhequr vëmendjen e të gjitha... 

Hajvalia e transferon edhe Ramadanin

Hajvalia nuk ka të ndalur. Skuadra nga paralagjja e Prishtinës është duke e ‘shpartalluar’ Llamkos Kosovën. Pasi i mori Alban Dragushën e Arbër Prekazin, Hajvalia sot u bë edhe më dy futbollistë që ishin kampionë me ekipin vushtrrias: Shemsi Osmanin dhe Fatlum Ramadanin, raporton SportPlus. Kurse, objektiv i radhës i skuadrës së Ismet Munishit është mbrojtësi i Besës, Fidan Hasani.  Read More →

Feronikeli pret Prishtinën, Llamkosi pret Besën

Ndeshja ndërmjet Trepçës dhe Hajvalisë që do të zhvillohet sot (e premte), do të jetë ndeshja hapëse e xhiros së 15-të në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Kjo njëherit do të jetë ndeshja e vetme e ditës së sotme, sikurse edhe ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Trepçës ’89 që do ët zhvillohet nesër. Pa dyshim që derbi i kësaj xhiroje do të jetë përballja ndërmjet...