Home » Kampionati Italian

Massimiliano Allegri lëvderon Tevezin

Massimiliano Allegri, e ka lëvduar golin e Carlos Tevez në fitoren kundër Genoas.Bianconerët triumfuan me golin e vetëm të argjentinasit, i cili më vonë dështoi të shënonte nga penaltia. “Shënoi një gol të jashtëzakonshëm që i përshtatet sezonit të tij mbresëlënës”. “Ai ka një teknikë të shkëlqyer, unë e lejoj të lirë të lëvizë më shumë nëpër fushë dhe mendoj... 

Sampdoria mposht Interin 1 – 0

Këtë javë humbje ka pësuar Interi i Xherdan Shaqirit. Sampdoria mposhti skuadrën e Roberto Mancinit me rezultat 1 me 0. Të vetmin gol e shënoi Eder në minutën e 65-të. Interi mbetet në pozitën e nëntë me 37 pikë të tubuara. Roma ka mposhtur Cesenan për të ndërprerë serinë e rezultateve të dobëta. Romakët fituan me rezultat të ngushtë 1 me 0. Golin e vetëm e realizoi De Rossi... 

Roma, rrezikon vendin e dytë

Momentet e vështira të Romës në kampionatin italian janë duke zgjatur më tepër saqë është pritur. Giallorossët këtë javë pësuan në Olimpico nga Sampdoria me rezultat 0-2. Nuk mungoi angazhimi i ekipit vendas në pjesën e parë, mirëpo rrjetat mbetën të paprekura pas 45 minutash. Mysafirët fundosën kundërshtarin në pjesën e dytë. Lorenzo De Silvestri u gjet më së miri në... 

Roberto Mancini: Pozita e tretë e paarritshme

Mancini thotë se Interi nuk ishte “i mprehtë dhe agresiv” kundër Cesenas, derisa shton se pozita e tretë tash është e paarritshme për ta. Rodrigo Palacio barazoi pas golit të parë të shënuar nga Gregoire Defrel pas gjysmë ore lojë, me Nerazzurrët që tash barazojnë dy herë radhazi në Serie A. “Pjesa e parë ishte nën mesatare dhe Cesena e kuptoi se ata mund të shkaktojnë probleme... 

Lajm i keq për Inter-in

Skuadra e Inter-it dhe tifozët e saj kanë marrë një lajm jo të mirë, pasi sulmuesi i tyre Mauro Icardi është larg rinovimit me ‘zikaltërit’, shkruan Goal.com. Ai është shprehur se ka edhe shumë gjëra tjera për t’i zgjidhur para se të vendos të rinovojë kontratën me Inter-in. “Unë nuk e di për rinovimin tim. Ka edhe shumë gjëra që duhen zgjidhur”, tha Icardi gjatë një... 

Interi barazon me Napolin

Napoli ka barazuar me Interin Interin në kryendeshjen e javës së 26-të në Serie A me rezultat 2 me 2. Të katër golat në këtë ndeshje u shënuan në pjesën e dytë. Marek Hamsik realizoi i pari në ndeshje. Ai i dha epërsinë e parë Napolit duke shënuar në minutën e 51-të, 12 minuta para se Gonzalo Higuain të dyfishonte epërsinë. Argjentinasi në minutën e 63-të realizoi një supergol... 

Roma barazon me Chievo Verona

Skuadra e Roma-s regjistroi edhe një barazim tjetër, këtë herë luajti baras 0:0 si mysafire e skuadrës Chievo Verona. Roma këtë edicion është shndërruar në skuadër të barazimeve, pasi në gjashtë takimet e fundit ka regjistruar pesë barazime. Pas këtij barazimi, Roma mbetet ende në pozitën e dytë në tabelë me tetë pikë më pak se Juventus, i cili ka një ndeshje më pak të... 

Juventus-Fiorentina kërkojnë finalen

Në Juventus Stadium, kampionët e Serisë A do të kërkojnë të hedhin një hap të sigurtë drejt finales. Futbolli italian ofron një nga përballjet më me rivalitet të viteve të fundit, me protagonistë Juventusin dhe Fiorentinën, që do të zbresin në fushë për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë. Në Juventus Stadium, kampionët e Serisë A do të kërkojnë të hedhin një... 

11 të pezulluar në Serie A, mes tyre edhe Hysaj

Gjykata Sportive në Itali, nëpërmjet një komunikate për shtyp të dalë më parë, ka publikuar emrat 11 lojtarëve të Serie A që dënohen me një javë pezullim. Mes 11 futbollistëve është edhe mbrojtësi i Empolit dhe Kombëtares shqiptare Elseid Hysaj. Ja 11 lojtarët: Torosidis, Aquilani, Capelli, Conti, Gazzola, Joao Pedro, Hysaj, Parolo, Rispoli, Stendardo dhe Yanga-Mbiwa.  Read More →

Roberto Mancini pendohet për Shaqirin

Trajneri i Interit, Roberto Mancini është penduar pse nuk ka startuar me yllin shqiptar, Xherdan Shaqiri në ndeshjen ndaj Fiorentinas. Interi nuk arriti të nxjerrë as së paku një barazim ndaj Fiorentinas në Giuseppe Meazza dhe është Mancini ai që pendohet pse nuk startoi me Shaqirin nga fillimi i takimit. “Shaqiri luajti të enjtën, kështu që mendova se duhet ta pushoj. Por, ai luajti...