Home » Kampionati Anglez

11-shja e javës në Premierligë

Skuadra e Liverpoolit ishte ajo që shkëlqeu këtë fundjavë në Premierligë.Goal.com ka publikuar listën e 11 lojtarëve që shkëlqyen gjatë fundjavës që sapo lamë pas në Premierligën angleze të futbollit. Kësisoj, në portë u vendos Simone Mignolet i Liverpoolit, duke vazhduar me treshen mbrojtëse: Branislav Ivanovic (Chelsea), Ben Mee (Burnley) dhe Aaron Cresswell (West Ham). Në... 

Liverpooli mund Tottenhamin

Liverpoolit i ka takuar drama e Anfield Road. Skuadra e Brendan Rodgers, ka arritur ta mposht Tottenhamin 3:2, ndërsa për herë të parë në aventurën në Liverpool, Mario Balotelli bëhet hero, duke i sjellë tre pikë të rëndësishme skuadrës së kuqe. Ishte Markovic që në minutën e 15’, shënoi golin e parë të ndeshjes, duke krijuar epërsinë për vendasit. Sulmuesi në formë Harry... 

Manchester Unitedi barazon me West Hamin

Me një gol të shënuar në minutat shtesë, Manchester Unitedi ka arritur që të shmangë humbjen në udhëtim te West Hami.Takimi i zhvilluar në Boleyn Ground përfundoi me rezultat 1-1. Rrjetat nuk u prekën në pjesën e parë. Të dyja skuadrat u angazhuan në 45 minutat e para, ndërsa ekipi nikoqir luajti më mirë dhe pati shanse më shumë. David De Gea ishte në formë të mirë duke penguar... 

Manchester Unitedit triumfon 3:0 kundër Cambridge United

Skuadra e Louis Van Gaal, Manchester United, ka kaluar tutje në Kupën FA. Atë që nuk arriti ta bëjë në ndeshjen e parë, United e bëri në të dytën duke triumfuar 3:0 kundër Cambridge United. Juan Mata (25’), Marcos Rojo (32’) dhe James Wilson (74’) shënuan golat e kësaj fitoreje të Djajve të Kuq.  Read More →

Chelsea – Manchester City përfundoi me barazim

Ndeshja Chelsea Manchester City përfundoi me barazim. Golin e parë e shënoi Remy në minutin e 41 , ndërkohë që as tre minuta më vonë, në minutin 45 ndeshjen e çoi në barazim Silva.  Read More →

Chelsea në finale

Chelsea është kualifikuar në finale të Kupës së Ligës (të njohur si Capital One Cup), pas fitores së përgjithshme prej 2-1 kundër Liverpoolit.Takimi i parë i zhvilluar në Anfield përfundoi me rezultat 1-1, ndërsa pas triumfit në Stamford Bridge (1-0), ekipi i Jose Mourinhos është një fitore larg trofeut të kësaj gare. Loja ishte e mirë në gjysmën e parë, megjithatë asnjëra... 

Hidhet shorti i FA Cup, këto janë çiftet

Skuadrat e kualifikuara në raundin e katërt të FA Cup i kanë mësuar kundërshtarët e tyre të radhës. Në fakt në pesë çifte ende nuk dihet skuadra e kualifikuar pasi që ndeshjet e para kanë përfunduar në barazim dhe se duhen edhe 90 minuta për të mësuar skuadrën që do të kaloi më tutje. Arsenali në raundin e katërt të FA Cup do të takohet me skuadrën që e eliminoi Manchester... 

Adnan Januzaj me një driblim fantastik

Ndonëse Manchester United barazoi me Cambridge United në FA Cup, Adnan Januzaj ka bërë një driblim mëse fantastik në këtë takim. Manchester United ka barazuar në rrethin e katërt të FA Cup me rezultat 0-0 kundër skuadrës së Cambridge United. Sidoqoftë, Januzaj pati një performancë mjaft të mirë në këtë takim ku vlen të përmendet dhe një super driblim i bërë nga ai. Përndryshe,... 

Turp për Manchester Unitedin, ndalet nga Cambridge i Ligës së Tretë

Manchester United nuk ka arritur asgjë më shumë se një barazim pa gola në udhëtim te ekipi i Ligës së Tretë të Anglisë, Cambridge, që është një rezultat shokues. Ndeshja filloi me presion nga vendasit e Cambridge teksa United nuk kishte motivimin e duhur. As rastet e Untiedit nuk u konkretizuan dhe kështu ndeshja deri në fund nuk pati asnjë gol, pavarsisht se u prit një fitore e... 

Jose Mourinho : Chelsea e kontrolloi ndeshjen

Mourinho mendon se Chelsea e kontrolloi takimin e parë gjysmëfinal të Kupës së Ligës kundër Liverpoolit. Sfida e zhvilluar në Anfield përfundoi me rezultat 1-1, ndërsa ekipi vendas bëri paraqitje më të mirë, megjithatë strategu portugez thotë se Blutë patën gjithçka nën kontroll. “Mendoj se ishte një ndeshje e madhe, një ndeshje vërtet e madhe – dhe meqë ishte për Kupë,...