Home » Kampionati Anglez

Mourinho shpërthen ndaj stafit mjekësor të United

Jose Mourinho e ka gjetur shkakun pse këtë sezon skuadra e tij ka shumë ulje ngritje. Portugezi njihet si një trajner që krijon polemika dhe e kërkon fajin e dështimit të tij tek të tjerët. Këtë radhë portugezi që drejton United ka akuzuar stafin mjekësor të skuadrës për dëmtimet e shumta që lojtarët po kalojnë. Sipas mediave angleze portugezi nuk është aspak i kënaqur nga... 

Steven Gerrard: Kjo humbje është përgjegjësi e imja

Steven Gerrard ka kërkuar falje për kartonin e kuq që mori kundër Manchester Unitedit. Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard, e ka marrë përgjegjësinë e plotë për humbjen që skuadra e tij e pësoi nga Manchester United. Gerrard u ndëshkua me karton të kuq rrafsh 48 sekonda pasi u inkuadrua në lojë, duke lënë skuadrën e tij me 10 lojtarë. “Unë i zhgënjeva bashkëlojtarët dhe... 

Brendan Rodgers: Liverpooli lufton për vendin e dytë

Brendan Rodgers, thotë se skuadra e tij e ka në plan që ta zërë vendin e dytë në tabelë.Redsat kanë qenë fantastikë në vitin 2015, ndërsa këtë javë mposhtën Swansea Cityn (1-0) në vazhdën e fitoreve. Liverpooli tash është vetëm katër pikë prapa Manchester Cityt që mban vendin e dytë në tabelë dhe trajneri kërkon më shumë. “Objektivi ynë është që të përfundojmë... 

Premier Liga zgjedh më të mirët e muajit

Premier Liga angleze ka përzgjedhur lojtarin dhe trajnerin më të mirë të muajit shkurt. Edhe këtë muaj sikurse në janar epiteti i lojtarit më të mirë i takoi sulmuesit të Tottenham Hotspur, Harry Kane, i cili gjatë këtij muaji realizoi katër gola. Trajneri më i mirë u zgjodh ai i West Bromwich Albion, Tony Pullis, falë lojërave të mira që i zhvilloi skuadra e tij në muajin që... 

Waney Rooney i zhgënjyer me eliminimin

Manchester United u mposht në “Old Trafford” nga Arsenali me rezultat 2-1, duke u eliminuar kështu nga Kupa FA. Sulmuesi anglez Waney Rooney, thotë së eliminimi është dëshpërues, sepse nëse do ta eliminonin Arsenalin do ta fitonin këtë garë. “Ne e dinim që do të përballemi me një kundërshtar të fortë siç është Arsenali, dhe nëse do ta fitonim këtë ndeshje do ta fitonim... 

Arsenali eliminon Manchester Unitedin

Arsenali ka mbajtur gjallë shpresat për ta mbrojtur titullin e FA Cup duke e eliminuar Manchester Unitedin, pas fitores prej 2-1 në Old Trafford.Ishte një gjysmë e parë interesante, në të cilën u shënuan dy gola – nga një për secilën skuadër. Oxlade-Chamberlain mori një top nga Ozil, kaloi tre lojtarë dhe asistoi te Nacho Monreal, i cili realizoi (26’). Reagimi i Djajve të Kuq... 

Formacioni i javës në Premier Ligë

Pas përfundimit të xhiros së 28-të në Premier Ligë, portali më i madh i futbollit në botë Goal.com, ka bërë përzgjedhjen e formacionit më të mirë të kësaj jave. Dy skuadrat me më së shumti lojtarë të përfshirë në këtë formacion janë Chelsea dhe Liverpool me nga tre lojtarë dhe Arsenal me dy. Formacioni: Portier: Thibaut Courtois (Chelsea) Mbrojtësit: Emre Can (Liverpool),... 

Chelsea dhe City vazhdojnë për titullin kryesuese në Premier Ligë

Dy skuadrat kryesuese në Premier Ligë, Chelsea dhe Manchester City kanë shënuar fitore. Chelsea e mposhti West Hamin (0-1), më golin e vetëm të shënuar nga Eden Hazard, kurse edhe City si vendas fitoi me rezultat minimal 2-0, ndaj skuadrës së Leicester City. Golat për Cityn e shënuan David Silva dhe James Milner. Në anën tjetër edhe Manchester United ka fituar ndaj Newcastel United,... 

Adnan Januzaj në mesin e lojtarëve më të shpejtë në Premier Ligë

Mesfushori shqiptar, Adnan Januzaj, ka mahnitur të gjithë me lojën e treguar ndaj Sunderlandit, edhe pse u inkuadrua gjatë pjesës së dytë. Në bazë të statistikave të publikuara këtë javë, ai është regjistruar në mesin e lojtarëve më të shpejtë të javës së 27-të në Premier Ligë, duke u pozicionuar në vendin e katërt. Moussa Sissoko ishte afër të thyer rekordin sezonal... 

Brendan Rodgers: Ishte fitore e merituar

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, është shprehur i kënaqur me fitoren dhe me paraqitjen e skuadrës së tij kundër Manchester Cityt. Redsat mposhtën kampionët në fuqi me rezultat 2-1 në kryendeshjen e fundjavës në Premier League, transmeton KosovaPress. Tekniku i Liverpoolit pas ndeshjes tha se skuadra e tij bëri një paraqitje brilante. “Rezultat brilant se bashku me një paraqitje...