Home » Futboll

Dalin në shitje edhe 800 biletat e fundit për ndeshjen Turqi – Kosovë

Kanë dal në shitje edhe 800 biletat e fundit për ndeshjen Turqi – Kosovë e vlefshme për eliminatorët e Botërorit “Rusi 2018”. Ndeshja do të luhet në stadiumin Antalya më 12 nëntor, raporton Anadolu Agency (AA). Në një njoftim me shkrim, Federata Turke e Futbollit (TFF), ka konfirmuar se shitja e biletave online ka përfunduar dhe se tashmë ka nisur shitja e biletave në biletari. Sportelet... 

Mourinho shpërthen ndaj stafit mjekësor të United

Jose Mourinho e ka gjetur shkakun pse këtë sezon skuadra e tij ka shumë ulje ngritje. Portugezi njihet si një trajner që krijon polemika dhe e kërkon fajin e dështimit të tij tek të tjerët. Këtë radhë portugezi që drejton United ka akuzuar stafin mjekësor të skuadrës për dëmtimet e shumta që lojtarët po kalojnë. Sipas mediave angleze portugezi nuk është aspak i kënaqur nga... 

Babai i Neymar tregon se sa do t’i kushtonte klubeve tjera për ta blerë birin e tij

Neymar sapo ka vazhduar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021. Reprezentuesi brazilian është nën vëzhgim nga klubet e tjera në vazhdimësi edhe pse ai nuk e mendon largimin nga Barcelona. Babai i Neymar, ka treguar se nëse klubet tjera do të dëshiron që ta blinin të birin e tij nga Barcelona, do të detyroheshin të shpenzonin hiç më pak se 430 milionë euro. “Kam pasur oferta... 

Izraeli i frikësohet sulmit terrorist në Shqipëri

Edhe pse FIFA ka ndryshuar stadiumin, nga Shkodra në Elbasan, mediat izraelite pretendojnë se rreziku për sulme terroriste në takimin mes Shqipërisë dhe Izraelit, ende është i madh Edhe pse ndeshja e futbollit Shqipëri-Izrael u zhvendos nga Shkodra në Elbasan për arsye sigurie, rreziku nga një sulm i mundshëm terrorist mbetet sërish i lartë. Alarmin e jep e përditshmja izraelite “Haaretz”... 

PSG kerkon De Bruynes dhe Reusit

Paris Saint-Germain po interesohet për dy lojtarë që luajnë në Bundesliga.Ylli i Borussia Dortmundit, Maco Reus dhe ai i Wolfsburg, Kevin De Bruyne janë dëshirat e skuadrës franceze. Mirëpo, për të arritur deri të transferimi i këtyre futbollistëve nuk do të jetë aspak lehtë sepse ata po kërkohen edhe nga Bayern Munichu dhe Manchester City. PSG-ja e cila është e njohur për transferime... 

Holandë-Spanjë, formacionet e mundshme

Askush në Spanjë nuk e ka harruar 13 qershorin 2014, kur Holanda shkatërronte Spanjën 5-1 në ndeshjet e fazës së grupeve të “Brazil 2014”. Kur nuk kanë kaluar as edhe një vit dy kombëtaret ndeshen sërish me njëra-tjetrën, kësaj here në një përballje miqësore, raporton Portali Albeu. Holanda vjen pas barazimit 1-1 në shtëpi kundër Turqisë, ndërsa Spanja pas fitores... 

Lorik Cana: Islamofobia është e lidhur ngushtë me anti-shqiptarinë

Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, u ka dalë në mbrojtje futbollistëve kuqezi.Këta të fundit shpalosën gjeste fetare pas dhe gjatë ndeshjes kundër Armenisë, e Cana thotë se kjo është normale. “Nuk guxojmë të heshtim ndaj kësaj fatkeqësie, nipave të xhaxhit Enver ju pengon nëse shokët e mi falënderojnë Zotin. Po të ishin ende në pushtet do ta luftonin! Islamofobia... 

Ja shanset e Shqipërisë që të kualifikohet në “Euro 2016”

Përmbysja e rezultatit dhe fitorja 2-1 ndaj Armenisë i ka hapur rrugë realizimit të ëndrrës shqiptare për të marrë pjesë për herë të parë në një Kampion 16″, ndërkohë që këtyre 18 ekipeve i bashkohet dhe skuadra më e mirë mes atyre që kanë zënë vendet e treta në grupe. Sipas renditjes aktuale të këtyre ekipeve, Shqipëria e Gianni De Biasi-t renditet në vendin e tretë,... 

Manchester United kërkon Ronaldon dhe Balen

Lajmet që kanë arritur nga mediat angleze kanë qenë mjaft shokuese, pasi është raportuar se Manchester United kërkon shërbimet e dyshes së Realit, Ronaldon dhe Balen. Sipas raportit të bërë nga Metro, mësojmë se Manchesster United është duke shpresuar që të transferojë Ronaldon dhe Balen. Raportohet se skuadra angleze është shprehur e gatshme t’i ofrojë Ronaldon një rrogë... 

CIES: Messi i pari, Ronaldo i 29-ti

Lionel Messi është sulmuesi më i mirë në tre muajt e parë të vitit 2015. Kështu thonë statistikat e publikuara nga CIES, kompani mbikëqyrëse e futbollit me seli në Zvicër. Ylli i Barcelonës ka dalë i pari para anëtarit të Bayern Munichut, Arjen Robben dhe sensacionit të Wolfsburgut, Dost. E befasishme është pozita e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo i cili është i 29-ti. Në...