Home » Boks » Formohet Federata e Boksit Profesionale e Kosovës

Formohet Federata e Boksit Profesionale e Kosovës

Formohet Federata e Boksit Profesionale e Kosovës, e cila është pranuar me të gjitha të drejtat institucionale në Federatën Evropiane të boksit “EBUUn – Europein Boxing ion” dhe e certifikuar me të gjitha të drejtat dhe rregullat e boksit ndërkombëtar.

Më 10 janar, ora 14:00, në restoranin “Semitronix” në Pejë do të mbahet kuvendi i parë i Federatës së Boksit Profesionale të Kosovës.

“Do të informoheni për kryesinë e zgjedhur dhe qëllimet e Federatës Profesionale të boksit.

Kjo ditë do të jetë mjaft e rëndësishme për boksierët tanë të cilët do të kenë mundësinë të bëhen profesionist edhe në vendin tonë, mirëpo nuk do të mungoj edhe mbështetja institucionale e asosicionit të sapo formuar”, bëhet e ditur nga themeluesit e saj.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni