Home » Liga e Kampionëve » Formacioni më i mirë në Liges së Kampionëve

Formacioni më i mirë në Liges së Kampionëve

Formacioni më i mirë në Liges së KampionëvePas përfundimit të ndeshjeve të para të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve “Goal.com” e ka publikuar formacionin më të mirë të futbollistëve.

Jashtë kësaj 11-she ka mbetur Lionel Messi, kurse sulmi përbehet nga Morata, Suarez dhe Ronaldo. Ajo që bie në sy është së në këtë formacion janë edhe dy futbollistë të Monacos. Kjo e fundi e deklasoi Arsenalin, duke e mundur 1-3.

11-shja e Champion League: Thibaut Courtois (Chelsea), Branislav Ivanovic (Chelsea), Gerard Pique (Barcelona), Aymen Abdennour (Monaco), Marcelo (Real Madrid), Marco Verratti (Paris Saint-Germain), Geoffrey Kondogbia (Monaco), Hakan Calhanoglu (Bayer Leverkusen), Alvaro Morata (Juventus), Luis Suarez (Barcelona), Cristiano Ronaldo (Real Madrid).

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni