Home » Kampionati Anglez » Formacioni i javës në Premier Ligë

Formacioni i javës në Premier Ligë

Formacioni i javës në Premier LigëPas përfundimit të xhiros së 28-të në Premier Ligë, portali më i madh i futbollit në botë Goal.com, ka bërë përzgjedhjen e formacionit më të mirë të kësaj jave.

Dy skuadrat me më së shumti lojtarë të përfshirë në këtë formacion janë Chelsea dhe Liverpool me nga tre lojtarë dhe Arsenal me dy.

Formacioni:

Portier: Thibaut Courtois (Chelsea)

Mbrojtësit: Emre Can (Liverpool), Per Mertesacker (Arsenal), Martin Demichelis (Manchester City), Cesar Azpilicueta (Chelsea)

Mesfushorët:Jordan Henderson (Liverpool), Gylfi Sigurdsson (Swansea), Alexis Sanchez (Arsenal), Eden Hazard (Chelsea)

Sulmuesit:Andros Townsend (Tottenham) dhe Daniel Sturridge (Liverpool)

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni