Home » Kampionati Spanjoll » Formacioni i javës në La Liga

Formacioni i javës në La Liga

Formacioni i javës në La LigaGoal ka publikuar formacionin më të mirë të javës së 22 të La Liga-s spanjolle, ku më së shumti përfaqësues ka Atletico Madrid.

Në vendin e dytë është Barcelona me 3 lojtarë, e ndjekur nga Valencia me dy sosh. Levante dhe Almeria përfaqësohen me nga një lojtar.

Real Madrid nuk ka asnjë lojtar në formacionin më të mirë të javës, pasi u turpërua në Vincente Calderon me rezultat të thellë 4:0.

Formacioni i javës sipas Goal: Alves (Valencia), Michel (Almeria), Miranda (Atletico), Godin (Atletico), Gaya (Valencia), Saul (Atletico), Busquets (Barcelona), Griezman (Atletico), Messi (Barcelona), Barral (Levante), Neymar (Barcelona).

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni