Home » NBA » Fitorja e 10 e LA Lakers’av

Fitorja e 10 e LA Lakers’av

NBA-LA-LakersDeri të fitoja e 10-të me radhë basketbollistët e LA Lakers kanë arritur pasi që në shtëpi në Staples Center kanë mposhtur bindshëm skuadrën Utah Jazz 101:77. Kobe Bryant shënoi 27 pikë, gjashtë kërcime dhe tetë asistime.

Bucksat në Milwaukee kanë mundur Toronton me rezultat 117:95. Allen Iverson nuk arriti t;i ndihmojë Philadelphisë as në ndeshjen e dytë lundër Detroitit, i cili shënoi fitore si mysafirë 90:86. Basketbollistët e Clevelandit triumfuan si mysafirë kundër Houstona 95:85. LeBron James ishte sërish më i miri me 27 pikë, gjashtë kërcime dhe shtatë asistime.

Rezultatet:

Milwaukee-Toronto 117:95

Atlanta-Chicago 118:83

Philadelphia–Detroit 86:90

Indiana-Portland 91:102

New Jersey-Golden State 89:105

Minnesota-New Orleans 96:97

Houston-Cleveland 95:85

San Antonio-Sacramento 118:106

LA Lakers-Utah 101-77

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni