Home » Kampionati Italian » Fiorentina fitoi, dhe rezultatet tjera të Seria-A’s

Fiorentina fitoi, dhe rezultatet tjera të Seria-A’s

Fiorentina me mund të madh ka shënuar fitore me rezultat 2:1 kundër skuadrës së fortë, Barit, në ndeshjen e javës së 19-të të Serie A të Italisë në futboll.

Skuadra e Fiorentinës dëshmoi lojë më të mirë dhe arriti fitore falë golave të futbollistëve Mutu që shënoi në minutën e 38-të e Castillo në atë 74’ dhe për Barin ka realizuar Barreto (25’).Kjo ndeshje ka pasur edhe dy futbollistë të skuqur, Almiron i Barit në minutën e 57-të dhe ai i Fiorentinës, Castillo (80’).

Napoli ka fituar derbin me rezultat 1:0 kundër Sampdorias me golin e shënuar nga futbollisti Denis në minutën e 71-të. Fitore të rëndësishme arriti edhe skuadra e Genoas, duke e gjunjëzuar me rezultat 2:0 skuadrën e Catanisë. Autorë të golave ishin futbollistët Mesto (36’) e Sculli (71’).

Palermo nëpër vrimë të gjilpërës ka shënuar fitore minimale 1:0 kundër skuadrës së Atalantës. Kreatorë i kësaj fitore ka qenë futbollisti Cavani në minutën e 70-të. Udinese luajti baras 1:1 me skuadrën e Lazios. Per Udinesen ka shënuar futbollisti Di Natale (27’) dhe për udhëtuesit Floccari (16’).

Rezultatet

Fiorentina-Bari 2:1 (1:1)

Bologna – 0agliari 0:1 (0:0)

Udinese – Lazio 1:1 (1:1)

Napoli – Sampdoria 1:0 (0:0)

Genoa – Catania 2:0 (1:0)

Palermo – Atalanta 1:0 (0:0)

Livorno – Parma 2:1 (1:0)

Roma – Chievo 1:0 (1:0)

Inter – Siena 4:3 (2:2)

Rezultatet

Fiorentina-Bari 2:1 (1:1)

Bologna – 0agliari 0:1 (0:0)

Udinese – Lazio 1:1 (1:1)

Napoli – Sampdoria 1:0 (0:0)

Genoa – Catania 2:0 (1:0)

Palermo – Atalanta 1:0 (0:0)

Livorno – Parma 2:1 (1:0)

Roma – Chievo 1:0 (1:0)

Inter – Siena 4:3 (2:2)

Tabela

1. Inter 19 14 3 2 41:17 45

2. Milan 17 10 4 3 28:19 34

3. Juventusi 18 10 3 5 32:22 33

4. Napoli 19 9 6 4 29:24 33

5. Roma 19 9 5 5 30:24 32

6. Fiorentina 18 9 3 6 25:17 30

7. Palermo 19 8 6 5 24:21 30

8. Parma 19 8 4 7 24:26 28

9. Cagliari 18 8 3 7 28:23 27

10. Bari 18 7 6 5 22:17 27

11. Genoa 18 8 3 7 32:32 27

12. Sampdoria 19 7 5 7 22:27 26

13. Chievo 19 7 3 9 20:21 24

14. Livorno 19 6 3 10 13:24 21

15. Lazio 19 4 8 7 15:18 20

16. Udinese 18 5 4 9 20:24 19

17. Bologna 18 4 4 10 17:26 16

18. Catania 19 3 6 10 17:28 15

19. Atalanta 18 3 4 11 15:28 13

20. Siena 19 3 3 13 21:37 12

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati
Etiketat: , ,

1 Response to " Fiorentina fitoi, dhe rezultatet tjera të Seria-A’s "

 1. hafiriiiiii says:

  valla tash per tash milani nuk ka me leju romen mi dal perpara edhe reali edhe manqester unted kta jam yllat e sportit

Komentoni