Home » Kampionati Italian » Fiorentina fitoi, dhe rezultatet tjera të Seria-A’s

Fiorentina fitoi, dhe rezultatet tjera të Seria-A’s

Fiorentina me mund të madh ka shënuar fitore me rezultat 2:1 kundër skuadrës së fortë, Barit, në ndeshjen e javës së 19-të të Serie A të Italisë në futboll.

Skuadra e Fiorentinës dëshmoi lojë më të mirë dhe arriti fitore falë golave të futbollistëve Mutu që shënoi në minutën e 38-të e Castillo në atë 74’ dhe për Barin ka realizuar Barreto (25’).Kjo ndeshje ka pasur edhe dy futbollistë të skuqur, Almiron i Barit në minutën e 57-të dhe ai i Fiorentinës, Castillo (80’).

Napoli ka fituar derbin me rezultat 1:0 kundër Sampdorias me golin e shënuar nga futbollisti Denis në minutën e 71-të. Fitore të rëndësishme arriti edhe skuadra e Genoas, duke e gjunjëzuar me rezultat 2:0 skuadrën e Catanisë. Autorë të golave ishin futbollistët Mesto (36’) e Sculli (71’).

Palermo nëpër vrimë të gjilpërës ka shënuar fitore minimale 1:0 kundër skuadrës së Atalantës. Kreatorë i kësaj fitore ka qenë futbollisti Cavani në minutën e 70-të. Udinese luajti baras 1:1 me skuadrën e Lazios. Per Udinesen ka shënuar futbollisti Di Natale (27’) dhe për udhëtuesit Floccari (16’).