Home » Volejboll » Finalja e kupës në Ferizaj

Finalja e kupës në Ferizaj

Zyrtarët e Federatës së Volejbollit të Kosovës vendosën që finalja e kupës së Kosovës në volejboll të zhvillohet të mërkurën (ora 19.00) në palestrën e Sportit Bill Klinton” në Ferizaj.

Në finale do të luajnë AKPA Te Luzha nga Ferizaj dhe Peja, në të cilën pritet një lojë e mirë në mes këtyre skuadrave. Peja skuadër që befasoi për të mirë në këtë edicion, e cila sivjet do të ngjitet edhe në elitën e volejbollit, mëton që të mrekulloi edhe në finale.

AKPA Te Luzha me gjithë që do të ketë përparësinë e fushës, megjithatë është e rezervuar në synime.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , , ,

Komentoni