Home » Basketbolli i Kosovës » FIBA do ta shqyrtojë kërkesën e FBK-së

FIBA do ta shqyrtojë kërkesën e FBK-së

FBK - logo.Federata e Basketbollit e Kosovës vazhdon më këmbëngulje të gjejë rrugën e anëtarësimit në FIBA.

“FBK-ja ka aplikuar sërish për pranim në Organizatën Ndërkombëtare të Basketbollit –FIBA. Mbledhja e Bordit Qendror të FIBA do të mbahet më 12 dhe 13 dhjetor 2009 në Stamboll.

FIBA ka konfirmuar se çështja e jonë do të jetë në rend të ditës ku do të shqyrtohet aplikimi i FBK-ës dhe raporti nga mbledhja e Bordit të FIBA Evropa të mbajtur më 15 nëntor 2009 në Munih të Gjermanisë”, njoftojë zyra e FBK-së.

Kreu i FBK-së është optimist se do të lëvizin gjërat për të mirë dhe do t’i lejohet hyrja në FIBA.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni