Home » Kampionati Kosovar » Ferizaj në krizë

Ferizaj në krizë

Kryesia e klubit të futbollit Ferizaj tash e disa ditë është duke shikuar mundësinë si të gjejë një zgjedhje adekuate në rast se katër futbollistët e shkuar në Poloni nuk kthehen më.

Abdyl Haliti, Shyqeri Alili, Burim Shabani, Labinot Shabani (portierë), kanë nisur provat më skuadrën e futbollit Odra, por sipas informacioneve më të reja, ende nuk jepen të dhënat nga klubi polak.

Kryetari i klubit, Mustafë Grainca, shikon tregun e brendshëm dhe të jashtëm që të përforcojë skuadrën me tre futbollistë megjithëse ende nuk dihet fati i këtyre katër futbollistëve se do të mbetën apo jo në Poloni. Ferizaj është në krizë të fondit të futbollistëve dhe e presin sfida të vështira.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni