Home » Futboll » Fergusoni nuk e eka në plan që të pensionohet

Fergusoni nuk e eka në plan që të pensionohet

alex-ferguson

Trajneri skocez i Manchester Unitedit, Alex Ferguson nuk e ka në plan të pensionohet në një të ardhme të afërt.

Skocezi 67-vjeçar thotë se ai do të pensionohet nga sporti dhe do të lë “djajtë e kuq” vetëm në rast të dobësimit të shëndetit.

Ferguson ishte afër pensionimit në fund të stinorit 2001-02, mirëpo vendosi të vazhdojë. “Shëndeti im do të më diktoj se sa gjatë do të qëndroj në këtë detyrë.

Shëndeti është gjëja më me rëndësi. Atë duhet ta ruash më së shumti, pasi pa shëndet nuk mund të jesh vetja”, ka thënë Ferguson
për “Sunday Mail”.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni