Home » Kampionati Anglez » Ferguson lavdëron Rooney

Ferguson lavdëron Rooney

Alex Ferguson ka shprehur fjalë miradije për futbollistin Wayne Rooneyn, i cili kohët e fundit po shënon gola për Manchester Unitedin.

Ferguson lavdëron rolin e tij dhe sipas tij, ka qenë një mbrëmje e ngarkuar për Rooney-n, i cili ishte i përfshirë në të katër golat. Pasi kishte çuar në epërsi Djajtë e Kuq në fund të pjesës së parë, ai ndihmoi në dhënien e penaltisë për Hull që barazoi rezultatin.

Por sërish ishte Rooney që pati fjalën e fundit, pasi krijoi golin e dytë dhe të tretë të United. “Ai ishte kërcënim gjithë kohën. Ai është një fitues natyral dhe dëshira e tij është e lindur. Po, ai bëri gabim, por krahas atij një momenti të keq, ai ishte jashtëzakonisht i mirë”,- tha Ferguson..

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Ferguson lavdëron Rooney "

 1. flori says:

  per wayne rooneyn duhet te shprehen fjal te mira sepse ai eshte nje nder fotbollistet me te mir ne bot dhe me nje fotbollist si wayne rooneyn do te perparonte qdo ekip.manchester united chapionsssssssssssssssssssss.

Komentoni