Home » Futboll » Fergie parashikon dy-garë kuajshë

Fergie parashikon dy-garë kuajshë

alex_fergusonZotëri Alex Fergusoni mendon se Premier Liga do të bëhet së shpejti si një garë mes dy kuajve.

Megjithatë, shefi i Manchesterit mendon një betejë për vendin në top-katër dhe thot se do të jetë më i ashpër sesa kurr.

Ferguson mendon se Premier League është aq konkurruese sa ska qenë kurrë – por ai ndien se beteja do të zbresë në vetëm dy ekipe.

“Unë e kisha një ndjenjë për sezonin e fundit, se ka patur një ndryshim,” tha Ferguson.

“Ekipet lidere janë duke humbur lojë dhe pikë më shumë se kurr dhe at në fillim të sezonit.

“Kjo jep shpresë se mund të jetë një kategori shumë konkuruese. Por përvoja ime më tregon se dy ekipe do të shkojnë deri në fundë të sezonit.

Megjithatë, Fergusoni është i sigurtë se do të jetë në vend në top kater në Champions Lig.

“Unë mund të hedh një monedhë dhe mund të jetë shansi im më i miri për të vendosur kush mund të hi në top katër dhe ata mund të jenë Tottenham, Aston Villa, Everton dhe Manchester City me gjithë paratë që kanë,” ai vazhdoi.

“Kjo është një garë e vështirë mes tyre dhe çdo njëra prej tyre është në gjendje ta bëjnë.” /SportiTotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni