Home » Basketbolli i Kosovës » Ferati: Ne luajmë me zemër

Ferati: Ne luajmë me zemër

ismet feratiIsmet Ferati është basketbollist që luan në pozitën e fundorit në fanellën e kampionit aktual, Sigal Prishtina. Ai sukseset e këtij klubit i ka vlerësuar si fryt i punës katër-pesë vjeçare që po bëhet në klubin bardhë e kaltër.

“Çelësi i këtij suksesit që po arrin Sigal Prishtina është si rezultat i punës 4-5 vjeçare me kryetrajnerin Arben Krasniqin. Serioziteti në stërvitje si dhe njëherësh e kuptojmë rëndësinë e klubit të basketbollit Sigal Prishtina. Prandaj, luajmë me zemër dhe me shpirt në çdo ndeshje, kësisoj nuk mungojnë edhe sukseset”, tha Ferati. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni