Home » Futboll » Ferati e Shaqiri kundër Fulhamit

Ferati e Shaqiri kundër Fulhamit

MakeThumbnail.aspxDy futbollistët shqiptarë, Beg Ferati e Xherdan Shaqiri me skuadrën e Baselit kërkojnë fitore në ndeshjen me Fulhamin nga Anglia, që do të zhvillohet në kuadër të xhiros së fundit (6-të) të grupit E në Europa Leagua në futboll.

Baselit edhe barazimit i kryen punë sepse ia ruan pozitën e dytë në tabelë. Skuadra e Baselit renditet e dyta në tabelë me 9 pikë, ndërsa Fulhami i treti me 8 pikë, kurse lider i tabelës është Roma me 10 pikë. Vetë dallimi i vogël në pikë në mes Baselit dhe Fulhamit, bënë me dije sa ndeshje e vështirë do të jetë për të dyja palët.

Fulhami vetëm fitorja i kryen punë, barazimi është baras me humbje. Kjo ndeshje zhvillohet të mërkurën në orën 19.00 në Basel.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni