Home » Tenis » Federer dhe Serena Viliams tenistët më të mirë të vitit 2009

Federer dhe Serena Viliams tenistët më të mirë të vitit 2009

Federata Ndërkombëtare e Tenisit (ITF), zviceranin Rozhe Federer dhe amerikanen Serena Viliams i ka shpallur tenistët më të mirë të vitit 2009.

Për Federer është kjo hera e pestë që shpallet tenist i vitit, ndërsa ITF amerikanen Serena për herë të dytë e shpall teniste më të mirë të vitit.

Dyshja më e mirë në konkurrencë të femrave u shpall dyshja e motrave  Serena dhe Venus Viliams, ndërsa në konkurrencë të meshkujve sipas ITF ishin vëllezërit amerikan Majk dhe Bob Brajan. Këta për herë të gjashtë u shpallën dysha më e mirë e vitit në konkurrencë të meshkujve.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni