Home » Futboll » Evertoni e mposht Lazion

Evertoni e mposht Lazion

evertonSkuadra e Evertonit ka shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjen e xhiros së pestë të Europa Leagua në futboll. Ata si mysafirë ne grupin I mposhtin skuadrën e AEK-ut në Athinë.

Autorë i fitores së anglezëve ishte futbollisti Bilyaletdinov në minutën e 6-të. Në grupin G, Salzburg ka bërë befasinë më të madhe duke e mundur me rezultat 2:1 Lazion. Kjo ishte humbje e papritur e italianëve. Golat e fitores për skuadrën austriake i shënuan futbollistët Afolabi (52′) e Tchoyi (78′) dhe për mysafirët shënoi Foggia (57′).

Humbje që dëshpëroi futbollistët e Lazio, duke mbetur të tronditur edhe në fushë. Salzburg siguroi vendin e parë në grupin G me 15 pikë, ndërsa në grupin H Fenerbahce me fitoren e arritur në Twente siguroi pozitën numër një në tabelë dhe kualifikimin e mëtutjeshëm.

Grupi G

Levski-Villarreal 0:2

Salzburg-Lazio 2:1

1. Salzburg 5 5 0 0 8:2 15

2. Villarreal 5 3 0 2 8:5 9

3. Lazio 5 2 0 3 9:9 6

4. Levski 5 0 0 5 0:9 0

Grupi H

Sheriff-Steaua 1:1

Twente-Fenerbahce 0:1

1. Fenerbahce 5 4 0 1 7:3 12

2. Twente 5 2 1 2 4:5 7

3. Serif Tiraspol 5 1 2 2 4:4 5

4. Steaua B. 5 0 3 2 2:5 3

Grupi I

AEK-Everton 0:1

BATE-Benfica 1:2

1. Benfica 5 4 0 1 11:2 12

2. Everton 5 3 0 2 7:8 9

3. BATE 5 1 1 3 6:9 4

4. AEK 5 1 1 3 4:9 4

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , , ,

Komentoni