Home » Futboll » Evertoni dhe Galaxyja interesohen për Donovanin

Evertoni dhe Galaxyja interesohen për Donovanin

landon_donovanTashmë kanë nisur bisedimet ndërmjet Evertonit dhe skuadrës amerikane Los Angeles Galaxyja rreth Landon Donovanit.

Këtë e ka konfirmuar drejtori i klubit Robert Elstone. “Donovan është njëri nga lojtarët që David Moyes e ka shënjuar si interesant dhe të mirë. Është e vërtet se po punojmë në drejtim të duhur për të siguruar shërbimet e tij dhe që sa më shpejt të arrijmë një marrëveshje.

Nëse kjo arrihet atëherë 27-vjeçari Evertonit do t’i bashkohet në përgatitje qysh në janar. Donovan në SHBA është shënuesi më i mirë i të gjitha kohërave, në 120 ndeshje ka shënuar 42 gola.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni