Home » Kampionati Spanjoll » Eduardo vazhdon kontratën me Arsenalin

Eduardo vazhdon kontratën me Arsenalin

ArsenalEduardoSulmuesi i Arsenalit, Eduardo ka nënshkruar kontratë të re afatgjate në klub.

“Eduardo është futbollist i veçantë me talent të madh”, tha menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger.

“Jemi shumë të lumtur që ai ka vazhduar qëndrimin e tij në klub”, shtoi ai.

26 vjeqari brazilian me nënshtetësi kroate iu bashkua Arsenalit në korrik 2007 nga Dinamo Zagreb dhe ka shënuar 18 gola në 48 paraqitje.

Ai ka qenë titullar në ekip këtë sezon pas rikuperimit nga lëndimi serioz në këmbë që e mbajti jashtë fushës për afër një vit.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Eduardo vazhdon kontratën me Arsenalin "

 1. ENGJELL says:

  BRAVO BRE SHUM I MIR JE KI JEP SHUM GOLA …….

Komentoni