Home » Kampionati Italian » Edhe Zoff në garë te Juventusit

Edhe Zoff në garë te Juventusit

Dino Zoff

Dino Zoff

Dino Zoff është emri i fundit që mund të zëvendësojë Ciro Ferraran në postin e trajnerit të Juventusit, shkruan të martën gazeta italiane “La Stampa”.

Thuhet se Ferrara do të jetë në krye të Juventusit edhe në ndeshjen e Kupës së Italisë kundër Napolit, që luhet të mërkurën në Torino. Pas kësaj ndeshjeje bordi i Juventusit pritet të mbajë mbledhjen dhe të shkarkojë Ferraran.

Opsioni i parë për trajner të ri te Juventusi është holandezi Guus Hiddink. Nëse ky i fundit refuzon ofertën e Juventusit, atëherë zgjidhja do të kërkohet te Zoff. Ky i fundit më herët ka qenë trajner i skuadrës së Lazios.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni