Home » Futboll » Edhe Chelsea në raundin tjetër të FA Cup

Edhe Chelsea në raundin tjetër të FA Cup

edhe-chelsea-n-euml-raundin-tjet-euml-r-t-euml-fa-cup_hdChelsea nuk ka pasur problem kundër Watfordit (3-0), edhe pse në pjesën e parë nuk arriti të shënojë asnjë gol.

Ndeshja e vlefshme për Kupën FA u zhvillua në Stamford Bridge dhe Blutë dolën triumfues (3-0).

Willian (58’), Loic Remy (70’) dhe Kurt Zouma (73’) ishin golashënuesit e ekipit të Jose Mourinhos.

Me këtë fitore, Chelsea i bashkohet Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt na raundin e katërt të FA Cup. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni