Home » Futboll » “E pamundshme” për Chelsean ta transferojë Messin

“E pamundshme” për Chelsean ta transferojë Messin

ldquo-e-pamundshme-rdquo-p-euml-r-chelsean-ta-transferoj-euml-messin_hdMenaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, thotë se skuadra e tij nuk mund ta përballojë transferimin e Lionel Messit.

Messi është lidhur me një largim nga Barcelona gjatë verës, me Blutë që përmenden si një destinacion i radhës për të. Por Mourinho thotë se kjo është e pamundshme.

“Jo, nuk kemi shanse për këtë”, ka deklaruar Mouriho, transmeton Telegrafi.

“Pasi për momentin ka një ‘fair play financiar’ dhe me këtë ne duhet të ndjekim rregulla të caktuara, numra të caktuar dhe ne me sa duket nuk kemi mundësi të blejmë, siç thoni ju një ‘lojtar super të mahnitshëm’ të paguar me ‘shifra super të mahnitshme’ të cilën gjë Chelsea për momentin nuk mund ta bëjë”, ka thënë portugezi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni