Home » Xhudo » E madhe në botë, “e vogël” në Kosovë

E madhe në botë, “e vogël” në Kosovë

majlindaPas medaljes së artë ballkanike dhe evropiane, xhudistja më e mirë kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar të artën edhe në botërorin e juniorëve, që u mbajt në Paris.

Por, këto mund të jenë sukseset e fundit me adresë Kosovën. Trajneri i saj, Driton Kuka, kanë paralajmëruar se nëse institucionet kosovare nuk shprehin gatishmëri për të mbështetur këtë sportiste, atëherë ajo do të mbrojë ngjyrat e shteteve tjera, që tashmë kanë shprehur interesim për të./kohaditore

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " E madhe në botë, “e vogël” në Kosovë "

 1. andi says:

  nuk ka fjal per to ka gjethmon te drejt

Komentoni