Home » Futboll » Drogba shkeli Gunners përsëri

Drogba shkeli Gunners përsëri

drogba416_300apChelsea ja vënë një gjurmë të madhe Arsenalit që e mujten 3-0 në Emirates Stadium, Dy gola në pesë minutat e fundit duke perfunduar pjesa e parë që ja humbën shpresën e fitores.

Duke filluar ndritshëm Gunners dështuan për të kthyer poziten e tyre me më shumë pikë pra Bluet i dënuan ata pa mëshirë.

Ashley Cole poshtë nga ana e majtë pason Didier Drogbs për të vazhduar rekordin e tij të shkëlqyer kundër Arsenalit.

Chelsea dyfishoi rezultatin për fitoren e tyre katër minuta më vonë, kur Cole pasoi edhe një herë kur e kishte parë Thomas Vermaelen të lënë vetë dhe ja devijoi topin dhe Thomasi nuk ja huqi.

Pavarësisht nga përpjekjet të shumta të Arsenalit në pjesën e dytë, por Drogba me profesionalizëm nga një goditje e lirë-25-yards shënon gol në 86 minutë. /SportiTotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni