Home » Futboll » Drenthen’in e kërkon Ajaxi

Drenthen’in e kërkon Ajaxi

drentheMartin Jol, trajneri i Ajaxit dëshiron ta transferoj ne klubin e tij mbrojtsin e Real Madridit, Roysten Drenthe.

Sipas Cadena SER, Jol dëshiron të bindë Drenthe të rikthehet në kampionatin holandez që në afatin kalimtar të janarit.

Drenthe ka dështuar të bindë Realin që kur arriti dy vite më herët nga Feyenoordi. Ai ka bërë vetëm tre paraqitje këtë sezon dhe drejtuesit e ri të klubit mbretëror dëshirojnë të gjejnë blerës për 22-vjeçarin.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni