Home » Basketbolli i Kosovës » Donatori i FBK-së fitues i çmimit të FIDE-s

Donatori i FBK-së fitues i çmimit të FIDE-s

presidentiNë organizim të FIQ dhe Rockefeller Brothers Found, për herë të parë në Kosovë u nda çmimi FIDES për filantropinë kooperative.

Laureat në nivel kombëtar për vitin 2008-09 u shpall Kompania “Data Project Electronics” (pjesë e të cilës është rrethi i TechnoMarket-eve), sponsor i Superligës së Basketbollit dhe klubit të Basketbollit “Trepça”.

Pronares Linda Shala, anëtare e Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës, çmimin prestigjioz ia dorëzoi Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, thuhet në njoftimin e Federatës së Basketbollit të Kosovës. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni