Home » Basketbolli i Kosovës » Disa klube kanë borxhe

Disa klube kanë borxhe

paqarada

Nazmi Paqarada

Komisari i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Nazmi Paçarada, iu tërheq vërejtjen të gjitha klubeve të TechnoMarket Superligës së Kosovës në basketboll, se ato që kanë obligime të dënimeve duhet kryer para javës së 12-të që zhvillohet të shtunën.

Sipas Paçaradës, ato klube që nuk i kryejnë dënimet nuk do të mund t’i zhvillojnë ndeshjen e radhës përkatësisht të javës së 12-të. Sigal Prishtina ka borxh të dënimeve 350 euro, BB Bashkimi 475 euro, Trepça 425 euro etj. Këto klube dhe të tjerat patjetër duhet shlyer dënimet përndryshe nuk mund t’i luajnë ndeshjet.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni