Home » NBA » Denver Nuggets i kanë shkatërruar Miami Heat’at

Denver Nuggets i kanë shkatërruar Miami Heat’at

81365810Denver Nuggets kanë shkatërruar Miami Heat me rezultat 114-96 në ndeshjen në të cilën u përballën dy shënuesit më të mirë të NBA-së.

Carmelo Anthony shënoi 22 pikë për Nuggets, ku edhe pesë lojtarë të tjerë shënuan pikë dyshifrore. Te Miami, Dwayne Wade shënoi 25 pikë.

Arron Afflalo shënoi 17 pikë dhe J.R. Smith 16 të tjera për Denver Nuggets, që tash kanë 14 fitore kundrejt pesë humbjeve.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni