Home » Hendboll » Dënimet për të padisiplinuarit

Dënimet për të padisiplinuarit

fhk ogoKryetari i Komisionit të Garave i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Hasan Shala, ka shqiptuar dënimet për të padisiplinuarit.

Hendbollistja e KH Shqiponja nga Gjakova, Shkurte Mehmeti, është dënuar me dy ndeshje për shkak të sjelljeve josportive në ndeshjen kundër Kosovës nga Vushtrria.

Dënimit nuk i ka shpëtuar edhe hendbollisti Valmir Kutllovci (që luan për kadetët e KH Kosova-Vushtrri), i cili ndëshkohet me dy ndeshje moslojë për sjellje josportive. Java e dhjetë e Superligës meshkujt dhe femrat është vlerësuar e suksesshme nga KG i FHK-së.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Dënimet për të padisiplinuarit "

 1. valmir kutllovci says:

  hhuahuahuahuhuahahuhuahuahuahu denimin qee e kamm marre tashh ka kalu weq i uroj kosova se vushtrris fitore sa ma shume

Komentoni