Home » Kampionati Italian » Del Piero, i gatshëm të luaj kundër Udinese’s

Del Piero, i gatshëm të luaj kundër Udinese’s

delpieroKapiteni i Juventusit, Alessandro Del Piero, pritet të jetë në fushë këtë fundjavë kundër skuadrës së Udineses, njoftojnë të martën mediumet italiane.

Del Piero që nga fillimi i këtij edicioni ka pasur telashe me lëndime dhe tash pritet të jetë në fushë në ndeshjen e javës së 13-të në Serie A.

“Tash përfundimisht jam në formë të mirë dhe mund të luaj pa ndonjë problem. Fizikisht jam shumë mirë dhe besoj se me Udinesen do të jem në fushë”, ka thënë Del Piero, 35-vjeçar.

Skuadra e Juventusit aktualisht është e dyta në tabelë me 24 pikë, prin Interi me 29 sosh.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni