Home » Futboll » Davies lirohet nga spitali

Davies lirohet nga spitali

daviesCharlie Davies është liruar nga spitali pasi pësoi dëmtime të rënda në një aksident makine automobilave më 13 tetor. Ekipi kombëtare i SHBA-së thot se ende duhet kohë për rehabilitim.

“Unë dëshiroj ti falënderoj të gjithë ata që më kanë mjekuar në Qendrën Spitalore dhe NRH që ma kan kushtuar kohen të bëhem më mir si njeri dhe si atlet, “tha Davies”. “Vazhdoj për të përmirësohem çdo ditë dhe pres që të ngrihem përsëri në këmbët e mia dhe të sulmuar rehabilitimin. Faleminderit për mbështetjen e të gjithëve, me të vërtetë do të thotë shumë për mua. ”

Mjeku i Davies’it James DeBritz, drejtor i traumës ortopedike në WHC tha në vijim: “Charlie përballet me një shërim të gjatë nga viktima e tij ortopedike. Ajo do të marrë kohë dhe terapi fizike të gjerë për eshtrat e tij dhe e indeve të buta për të shëruar. Megjithatë, shëndeti i tij në përgjithësi, mosha dhe qëndrimi i tijë pozitiv duhet të ndihmojë atë që të ketë një rezultat të mirë. /SportiTotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni