Home » Sporte Luftarake » Dardan Syla shkëlqeu në Shkup

Dardan Syla shkëlqeu në Shkup

dardaniiiDardan Syla është zgjedhur mundësi më i mirë nga jashtë në turneun përkujtimor “Shaip Skënderi” që u zhvillua në Shkup të Maqedonisë.

Në këtë aktivitet nga Kosova morën pjesë dy klube ajo e Prishtinës dhe e Sharrit nga Hani i Elezit. Prishtinasit nga tre mundës sa u paraqiten në këtë aktivitet, arritën të fitojnë tre medalje.

Kështu me medalje të artë u stolisë mundësi i talentuar Dardan Syla (35 kg), ndërkohë argjend fituan Syla (28 kg) dhe Krasniqi (57). Nga ana tjetër KM Sharri fitoi pesë medalje.

Me medalje të argjend u stolisë Zilbehar Kalisi (35 kg), Arlind Curri (42 kg), Egzon Curri (53 kg). Me të bronztë: A. Berisha (32 kg) dhe Berisha (69 kg). /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni