Home » Futboll » Dani Alves zgjedh Juventusin

Dani Alves zgjedh Juventusin

Dani-AlvesMbrojtësi i Barcelonës, Dani Alves do të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni, kur edhe do të jetë futbollist i lirë, pas skadimit të kontratës me gjigantin katalan.

Dhe, sipas tabloidit britanik “Daily Express”, braziliani tashmë ka gjetur klubin e ri. Mbrojtësi i djathtë dëshiron t’i bashkohet Juventusit.

Mirëpo, e përditshmja katalane “Sport”, raporton se Alves ka oferta edhe nga tri klube të tjera të mëdha, Manchester United, Arsenal dhe Paris Saint-Germain.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni