Home » Kampionati Shqiptar » Dallku në 11-shin e javës

Dallku në 11-shin e javës

armendIsh-futbollisti i Prishtinës, Armend Dallku, njëherësh anëtarë i kombëtares së Shqipërisë, vazhdimisht dëshmohet në kampionatin ukrainas.

Ai është njëri nga futbollistët me të dalluar te skuadrës së Vorsklas. Në ndeshjen e javës së kaluar kur skuadra e tij e mposhti me rezultat 2:0 Zakarpatiasin, ky futbollistë është vlerësuar me notën më të lartë.

Në uebsajtin e njohur “football.ua” Dallku vlerësohet si më i miri dhe është futur në 11-shin e javës së më të mirëve të kampionatit ukrainas. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni