Home » NBA » Dallas Mavericks shkelën San Antonio Spursat

Dallas Mavericks shkelën San Antonio Spursat

Takimet në ligën e NBA gjithnjë janë interesante dhe që përfundojnë me rezultate të ngushta.

Basketbollistët e klubit Dallas Mavericks dëshmuan lojë shumë të mirë në çerekun e fundit përkatësisht të katërtin, ku edhe rezultoi me fitore me rezultat 112:103 kundër San Antonio Spurs.

Dirk Nowitzki udhëhoqi skuadrën fituese duke shënuar 26 pikë, ndërsa te San Antonio, Tim Duncan ishte më i dalluari më 31 pikë.

Mavericks tash kanë 25 fitore dhe 11 humbje dhe janë tre ndeshje mbi Spurs që kanë 21 fitore dhe 13 humbje.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni