Home » Futboll » Cruyff në debutim mposhti Maradonën

Cruyff në debutim mposhti Maradonën

Para 53.000 shikuesve në Nou Camp në një ndeshje miqësore Johan Cruyff ka debutuar me fitore në bankën e Kombëtares katalunase.

Në të vërtet e kam mposhtur Argjentinën e Maradonës me rezultat 4:2.

Shënues për fituesit ishin Sergio Garcia, Krkiç, Busquets dhe Moises, ndërsa për “gauçosët”, ku Maradona nuk ka mundur ta drejtojë skuadrën për shkak të pezullimit nga FIFA, shënuan, mesfushori i 20-vjeçari i Palermoes Javier Pastore dhe 21-vjeçari nga skuadra e Benfices Angel Di Maria.

 Në të vërtet Cruyffit punën ia lehtësoi Messi, i cili për shkak të lëndimit nuk ka mundur të luajë, Për skuadrën mikpritës kanë luajtur yjet Barcelonës siç janë Valdes, Puyol, Pique, Xavi dhe Busquets.

Cruyff i ka befasuar të gjithë me vendosjen e Piquesë në pozitën lojtarit të fundit në mesfushë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni