Home » Futboll » Costa në rolin e bishës, e meritoi përjashtimin

Costa në rolin e bishës, e meritoi përjashtimin

Costa në rolin e bishës, e meritoi përjashtimin Diego Costa edhe një herë dështoi të tregoi aftësitë e tij kur pranë tij gjindet Martin Skrtel. Por sulmuesi i Chelseat tregoi rolin e “bishës” që shpesh di ta luaj në fushë.

Costa e meritoi përjashtimin në gjysëmfinalen e dytë pasi që në tri raste shkaktoi sulme ndaj lojtarëve të Liverpoolit. Në dy raste ai qëllimisht shkeli këmbën e Emre Can dhe Martin Skrtel, ndërsa në një rast i doli punë edhe me Stiven Gerrard.

Edhe analistët e televizioneve angleze janë të pajtimit që Costa duhet të përjashtohej në këtë sfidë, sidomos në momentin kur i shkeli këmbën qëllimisht turko-gjermanit, Emre Can./Indeksonline/

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni