Home » Kampionati Italian » Conte e lenë Atalantën

Conte e lenë Atalantën

Bergamo, 7 janar – Antonio Conte ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit të skuadrës së Serie A, Atalanta, shkruan gazeta italiane “Gazzetta dello Sport” të enjten.

Humbja e të mërkurës nga Napoli (2:0) ka shtyer Conten drejt dorëheqjes.
“Ky ka qenë vendim i duhur. Unë kam vendosur të largohem dhe i ka dorëzuar dorëheqjen time klubit, të mërkurën mbrëma. Ajo më është refuzuar njëherë, mirëpo kam insistuar edhe sot në mëngjes . Më vjen keq që nuk isha në gjendje të realizoja atë që kasha synim”, ka thënë Conte.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni