Home » Xhudo » Çmimi i vitit!

Çmimi i vitit!

Ngjarja e vitit 2009 padyshim ka qenë edhe ndarja e 10 mijë eurove xhudistet Majlinda Kelmendit, kampione e botës U-20.

Ishte veprimi i parë që u bë në Kosovë, që një sportiste të shpërblehet për mundin dhe djersën. Ministri i Sportit të Kosovës, Valton Beqiri, me 27 tetor, ia ndau çekun prej 10 mijë euro kampiones së botës, Majlinda Kelmendi, e cila sapo ishte kthyer nga Franca.

Një çmim i tillë ka qenë aq motivues dhe e ka gëzuar së tepërmin xhudisten Kelmendi. Hera e parë që u dha një çmim me shifra kaq të larta dhe që motivojë edhe më shumë jo vetëm Majlindën, por në përgjithësi sportistët e Kosovës.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni