Home » NBA » Cleveland Cavaliers bindshëm më të mirë

Cleveland Cavaliers bindshëm më të mirë

Basketbollistët e klubit Cleveland Cavaliers dëshmuan lojë më të mirë dhe mposhtën me rezultat 108:83 klubin e Houston Rocketsit.

Basketbollisti LeBron James ka shkëlqyer në çerekun e tretë vendimtar të ndeshjes. Ai shënoi 29 pikët e tij dhe ka qenë më meritori për këtë fitore.

Williams shënoi 20 pikë dhe Shaquille O’Neal 13 pikë dhe 11 kërcime për liderin e Divizionit të Qendrës. Te Houston, ishte Aaron Brooks që shënoi pikët më të larta, 23, derisa Drew Gooden shënoi 19 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni