Home » Futboll » Cila skuadër do ta fiton kupën e botës?

Cila skuadër do ta fiton kupën e botës?

kupa e botesMë 9 dhjetor nis edhe lufta për titullin e botës në futboll për kampionët e kontinenteve. Shtate skuadra dhe 8 ndeshje. Kaq do mjaftojnë për të caktuar klubin që do të trashëgojë “pasurinë” e Manchester United.

Skuadrat kampione te kontinenteve do takohen ne Abu Dhabi duke filluar që nga data 9 dhjetor. Në këtë garë futet edhe skuadra e shtëpisë, Al Ahli. Në këtë eveniment marrin pjesë; Barcelona (Spanjë), Estudiantes (Argjentinë), Atlante (Meksikë), Pohang Steelers (Koreja e Jugut), Auckland City (Australi) dhe Mazembe (Congo).

Favoritët janë katalunasit e Guardiolës pasi jo vetëm që janë skuadra kampione e Evropës, por aktualisht ky është klubi që luan futbollin më të mirë në botë. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni