Home » Futboll » CIES: Messi i pari, Ronaldo i 29-ti

CIES: Messi i pari, Ronaldo i 29-ti

CIES: Messi i pari, Ronaldo i 29-tiLionel Messi është sulmuesi më i mirë në tre muajt e parë të vitit 2015. Kështu thonë statistikat e publikuara nga CIES, kompani mbikëqyrëse e futbollit me seli në Zvicër.

Ylli i Barcelonës ka dalë i pari para anëtarit të Bayern Munichut, Arjen Robben dhe sensacionit të Wolfsburgut, Dost. E befasishme është pozita e yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo i cili është i 29-ti.

Në renditje janë marrë parasysh pesë faktorë: goditjet, rastet e krijuara, pasimet, topat e rikuperuar dhe duelet e fituara.

CIES: Messi i pari, Ronaldo i 29-ti

Renditja:

1. Messi 2. Robben 3. Dost 4. Suarez 5. Diego Costa 6. Kane 6. Reus 8. Barrios 9. Aubameyang 10. Mandanne 15. Eder 29. Cristiano Ronaldo.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni